Dwie tradycje, dwie ambicje, jeden cel: zadowolenie klientów

en

Dziś VÖLKL GmbH &  Co. KG (niem. sp. z.o.o) jest wynikiem udanej fuzji dwóch firm, dwóch tradycji i dwóch zestawów umiejętności. Völkl GmbH & Co. KG zdobyła bogate doświadczenie w rozwoju i produkcji butów wspinaczkowych i turystycznych od 1926 roku, Stumpp & Baier GmbH specjalizuje się w obuwiu ochronnym i butów wojskowych od ponad 30 lat. Dwa wydziały VÖLKL Professional i VÖLKL Outdoor powstały z połączenia dwóch firm w marcu 2000r. i mają wiele sukces w całej Europie.

VÖLKL fabryka obuwia: Od małego warsztatu do oficjalnych konfekcji niemieckiej drużyny olimpijskiej.

Lata powstania

Dzisiejsza fabryka obuwia VÖLKL została założona w 1926 roku przez Franz-Xaver VÖLKL w małej miejscowości Alterbach.Warsztat jednoosobowy zaczął produkować drewniane buty z cholewkami ze skóry, które były noszone na zszywki. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie i niskie rozbudowy możliwości VÖLKL przeniesiona została do Allershausen i zmodernizowano produkcję dramatycznie w 1936 roku. W okresie II wojny światowej, rozwój firmy załamał się z powodu braku materiałów produkcyjnych. Do momentu aż Franz Xaver Völkl, przekazał firmę swojemu synowi w 1967 roku,VÖLKL stała się firmą uprzemysłowioną zatrudniającą 24 pracowników.Tymczasem produkcja rozwinęła się, podwójnie szyte skórzane buty w stylu zasadniczo wykorzystywanym do uprawiania turystyki pieszej.
en

Fuzja

Pod przewodnictwem Franz-Xaver VÖLKLJuniora firma rozszerzyła się i działa jako renomowany producent wysokiej jakości butów. Sportowcy z narciarstwa zjazdowego, turystyki i strzelania doceniali produkty VÖLKLza ich jakość i komfort. Od wielu lat firma VÖLKL był oficjalnym partnerem niemieckiej drużyny olimpijskiej, jak Świadczy o tym tytuł "oficjalny dostawca dla niemieckiej drużyny olimpijskiej Grenoble 1968" a także sporo dokumentów historycznych. Ze względu na jego długą i śmiertelną chorobą Franciszek Ksawery VÖLKL Junior kilka miesięcy przed śmiercią zdecydował się sprzedać swoją firmę do B. & S. Stumpp Baier GmbH, Heidenau (Saksonia). W dniu 20 grudnia 1999 roku zmarł w otoczeniu rodziny, dzień przed planowanym przejściem spółki.

Stumpp & Baier GmbH: obuwie ochronne od 1993 roku

en

Rozwój przez innowacje

Punktem wyjścia Stumpp & Baier GmbH było połączenie 1993 z Wiesel GmbH i Bernhard Stumpp fabryka obuwia.Wiesel GmbH szuka powrotu do długiej tradycji. Wszystko zaczęło się w 1896 roku w Fabryce Huhle w Heidenau w Niemczech, a później z Wiesel GmbH. Wczesne innowacje i patenty, takie jak ten z 1926 opatentowano ochronę śródstopia, która pomogła firmie szybko stać się specjalistą w dziedzinie produkcji obuwia ochronnego z ponad 230 pracownikami.

Lata NRD

Po II wojnie światowej, Armia ZSRR była świadoma wysokiego poziomu technologicznego firmy i znacjonalizowała Huhle Factory. Po powstaniu NRD, Huhle stał się własnością państwa (VEB). Placówka krajowa Ubrań roboczych Wojskowych i butów. Innowacje zostały odkryte i systematycznie przez 10-osobowy dział rozwoju. Do późnych lat siedemdziesiątych, eksportowano buty do wszystkich krajów Europy Zachodniej, dopóki działalność eksportowa nie została zawieszona przez kierownictwo SED na korzyść popytu krajowego. Wiesel z liczbą 520 pracowników w głównym zakładzie produkuje rocznie między 920,000 do 980.000 par obuwia ochronnego i butów.

W drodze do nowych horyzontów

Po zjednoczeniu Niemiec krajowa produkcja i eksport do krajów Układu Warszawskiego upadły. Dzięki fuzji z Bernhard Stumpps fabryka obuwia Stumpp & Baier GmbH nabyła know-how w produkcji wojskowego obuwia. Szybko Stumpp & Baier rozwinęła się i stałą się jednym z wiodących producentów butów dla niemieckiej i austriackiej armii. Kompetencje techniczne i Baier GmbH Stumpp są cenione przez klientów. W związku z tym zostały one wybrane do projektów rozwoju produktu w ramach armii. Dziś Stumpp & Baier projektuje i produkuje, wraz z VÖLKL, głównie dla władz federalnych i stanowych, którzy oczekują nie tylko najlepszej jakości, ale także sprawiedliwej wyceny.

Profesjonalnizm i Outdoor: 1 + 1 = 3

VÖLKL do dziś jest udanym połączeniem dwóch tradycji produkcyjnych.Technologiczny know-how dla obuwia ochronnego i armii jest rozwinięty i wdrażany pod marką VÖLKL Professional. Zważywszy, że tradycja obuwia rekreacyjnego nadal występuje jako VÖLKL Outdoor. Doświadczenia i technologie z obu segmentów są systematycznie udostępniane wzdłuż wszystkich jednostek biznesowych. Sprawdzone technologie z segmentu VÖLKL Outdoor, takie jak system klimatyczny VÖLKL można znaleźć również w produktach VÖLKL Professional. Podobnie jak turysta po kilometrach marszu, strażak zasługuje na miły klimat i suchej stopy po godzinach ciężkiej pracy. Nieustannie starają się udoskonalać produkty. Jeśli masz sugestie, nie wahaj się z nami skontaktować. Bylibyśmy zadowoleni z tobą projektować historię jutra.